کد خبر:1815
پ
کاریکاتور روس ها علیه اروپا و احضار سفیر روسیه

کاریکاتور روس ها علیه اروپا و احضار سفیر روسیه

کاریکاتور روس ها علیه اروپا و احضار سفیر روسیه سفیر روسیه در پاریس روز جمعه به دلیل کاریکاتوری که سفارت روسیه منتشر کرده، از سوی وزارت خارجه فرانسه فراخوانده شد. طبق گزارش رویترز، سفارت روسیه در توییتر خود کاریکاتوری منتشر کرده که جسدی را به نام اروپا روی میزی به تصویر کشیده و شخصیت‌هایی که […]

کاریکاتور روس ها علیه اروپا و احضار سفیر روسیه

سفیر روسیه در پاریس روز جمعه به دلیل کاریکاتوری که سفارت روسیه منتشر کرده، از سوی وزارت خارجه فرانسه فراخوانده شد.

طبق گزارش رویترز، سفارت روسیه در توییتر خود کاریکاتوری منتشر کرده که جسدی را به نام اروپا روی میزی به تصویر کشیده و شخصیت‌هایی که آمریکا و اروپا را نمایندگی می‌کنند بر آن سوزن‌هایی فرو می‌کنند.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای که برای خبرگزاری رویترز ارسال کرده با اشاره به این کاریکاتور اعلام کرد: «چنین تصاویری غیرقابل قبول هستند و ما امروز این مسئله را برای سفیر روسیه روشن کردیم. ما در تلاش برای حفط کانال برقراری ارتباط با روسیه هستیم، اما این کار‌ها اصلا مناسب نیست.»

روسیه

 

«کلمنت بوون» وزیر امور اروپای فرانسه، نیز این تصویر را «مایه شرمساری» دانست. البته این تصویر اکنون از صفحه توییتر سفارت روسیه حذف شده است. این کاریکاتور بیانگر این بود که قاره اروپا با سیاست‌های اتخاذ شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا در حال نابودی است.

بر روی سوزن‌هایی هم که بر روی بدن جسدی که اروپا بود فرو می‌رفت، کلماتی از جمله «ناتو، روسیه‌هراسی، نئونازیسم، کووید-۱۹، لغو فرهنگ و تحریم» نوشته شده بود.

 

سفارت روسیه در پاریس این کاریکاتور را همزمان با اجلاس سه‌گانه روز پنجشنبه در بروکسل با حضور ناتو، گروه ۷ و اتحادیه اروپا منتشر کرد. این نشست برای بحث درباره چگونگی مقابله با جنگ روسیه در اوکراین انجام شد.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی اعتراض فرانسه به انتشار این کاریکاتور را با واکنش‌های پیشین فرانسه در این باره از جمله دفاع مکرون از کاریکاتور موهن علیه پیامبر اسلام (ص) مقایسه کرده‌اند.

4/5 (1 دیدگاه)
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید